Regał loft – stelaż stalowy Warszawa

Projekt regału w oparciu o wizualizację i koncepcje wykonana przez magdafornalwnetrza.pl. Półki drewniane do regału: customzole.pl

Wymiary: 4000 x 2710 x 300 (mm)

Założenia:

Wymiary pomieszczenia nie pozwoliły na montaż regału loft w całości i jego postawienie w gabinecie. Koncepcja mebla musiała zostać zmieniona – wprowadzenie możliwości montażu i demontaż częściowego. Dodatkowo pomiary w pomieszczeniu wykazały różnice w jego wysokości sięgające maksymalnie  do 20mm. Konstrukcja regału powinna uwzględniać możliwość ich skompensowania.

Rozwiązanie:

Zastosowano jako materiał pręt ciągniony o średnicy 20mm plus dodatkowe tuleje górne i dolne oraz pośrednie będące „trzymaczami” do półek. Nakrętki dół/góra  z ukrytym gwintem i regulacją w zakresie 20mm dla każdej. Nawet całkowite rozkręcenie zestawu nie prowadzi do ukazania gwintu, dzięki temu zachowaliśmy czystą formę projektu. Dodatkowo na wysokości czwartej od dołu tulejki trzymającej pręt, zastosowano dodatkowe łączenie gwintem zakryte nakrętką trzymającą.

Takie rozwiązanie pozwoliło na złożenie regału do trzeciej półki a następnie nałożenie i skręcenie drugiej jego części składającej się z półki czwartej i półek z poziomu nr pięć. Po złożeniu całości możliwa jest końcowa regulacja i rozparcie, między podłogą a sufitem, każdej nogi regału do żądanej wysokości. W całym zestawie zastosowaliśmy gwinty o przeciwnym gwincie – śruba rzymska.

Wykończenie:

Malowanie proszkowe: cynkowy podkład antykorozyjny i nawierzchniowa farba poliestrowa w kolorze RAL 9005 mat.

 

Zobacz inne projekty drzwi industrialnych i ścianek loft zrealizowane przez industrialne.com

Projekty drzwi industrialne przejdź