Drzwi, przeszklenia i ściany loft

Produkujemy drzwi i przeszklenia loft slim z profili stalowych i szkła. Ich prosta forma doskonale uzupełnia i nadaje niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu. Nasze drzwi i ściany loftowe wytwarzamy zarówno z standardowych profili stalowych, jak i tych specjalnych, dedykowanych dla przemysłowej produkcji. Wybór właściwych materiałów zawsze determinowany jest przez funkcję, jaką ma spełniać przeszklenie, charakter pomieszczenia i oczekiwania Klienta.

Minimum formy

Koncepcja drzwi industrialnych, przeszkleń loft i industrialnych ścianek działowych, dzięki parametrom wytrzymałościowym stali pozwala na tworzenie projektów kierujących się minimalizmem formy.  Prosta i subtelna linia obramowania cieszy oko i dodaje lekkości pomieszczeniu. Jednocześnie pozwala na powiększenie optyczne oddzielanych wnętrz. Prostota formy przeszkleń loftowych znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o różnym charakterze – zaczynając do wiatrołapów ograniczających przez drzwi wewnętrzne i ściany działowe.

 

Produkcja przeszkleń loft

Do wytwarzania drzwi i przeszkleń stosujemy różne technologie osadzania szyb w stalowych ramach wykonanych z profili stalowych. Każdy projekt jest inny, bo inne jest pomieszczenie oraz funkcja, jaka ma spełniać przeszklenie, ścian działowa czy drzwi loft. Największe jednak znaczenie w procesie tworzenia mają wymagania Klienta, co do efektu końcowego. Staramy się dobierać właściwe rozwiązania, optymalnie łączące te wszystkie zmienne. W naszym arsenale produkcyjnym znajdują się metody mocowania szyb na kątowniki, profile zamknięte oraz specjalne profile przy szybowe. Dla miłośników stylu vintage wykonujemy przeszklenia loft, w których szyby osadzane są przy użyciu specjalnego, dedykowanego kitu. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie spełnić różne wymagania co do produkcji drzwi loft i przeszkleń slim.

W produkcji stosujemy 8 podstawowych rozwiązań/modeli:

LOFT – listwa przy szybowa klejona, kątowniki/teowniki bez uszczelki;
MINIMAL – listwa przy szybowa przykręcana, bez uszczelki;
SLIM – listwa przy szybowa przykręcana, bez uszczelki;
SLIM S – listwa przy szybowa przykręcana, uszczelka;
SLIM SR – listwa przy szybowa klejenie strukt., uszczelka;
EPIC SR – listwa przy szybowa klejenie strukt., profil Epic, uszczelka;
EPIC SR – listwa przy szybowa zatrzaskowa, profil Epic, uszczelka;
PUTTY – szklenie vintage, kit.

Jako listwa przy szybowa może zostać wykorzystany profil stalowy/aluminiowy, profil kwadratowy/prostokątny/kątownik lub profil zatrzaskowy – w zależności od oczekiwanego wyglądu i wymogów technicznych.

Wycena przeszkleń loft

Do wykonania wstępnej wyceny projektu potrzebujemy od Państwa:

  • informacji o wymiarach – wysokość, szerokość,
  • jeżeli w ściance loft maja znajdować się drzwi – określenia ich wymiarów i sposobu otwierania: zawiasy, suwane, pivot oraz sposobu zamknięcia: klamka, klamka z zamkiem, pochwyt
  • funkcji jaką ma spełniać przeszklenie loft: ściana działowa, wiatrołap, ściana zamykająca do łazienki, itp.
  • dużym ułatwieniem będzie sporządzenie nawet odręcznego szkicu, jak ma wyglądać podział przeszklenia.
  • informacji o materiałach ścian, sufitu, podłogi do jakiej będzie montowane przeszklenie loftowe
  • wszelkich informacji mogących mieć istotny wpływ na projekt, np.: istnienie ogrzewania podłogowego
  • miejsca montażu – kraj, miejscowość.

Na podstawie tych informacji zwrotnie prześlemy wstępną wycenę.

Kalkulator drzwi loft online

Pracujemy nad wizualnym konfiguratorem drzwi i przeszkleń, który uprości proces wyceny. Jeżeli jest ciekawy jak będzie dział kalkulator.